Leisk paklausti, ar giliai širdyje jauti, kad esi nepakankamai gera, kad kiti Tavo bendraamžiai pasiekė daugiau, daro geriau, yra produktyvesni? Visos mes turime karjeros, santykių, finansinius tikslus. Tačiau dažnai tikslų siekimas dovanoja ne tik džiaugsmą, bet ir nusivylimą. Danielle LaPorte knygoje „Desire map“ pasakoja, kaip sujungti tikslus ir širdį. Tai didžiulio populiarumo JAV sulaukusi knyga, kuri man asmeniškai tikslų siekimą pavertė tikru atradimu! Užuot ėjus sunkesniu keliu, savo tikslus galime pasiekti be streso, kančių ir nusivylimo.

Tai ką perki, valgai, ką sakai, ką dėvi, ką klausai, apie ką svajoji, ką pradedi ir baigi — viską darome dėl jausmo, kurį šis troškimas (tikslas) sukurs.

Kai kurios iš mūsų esame taip nutolę nuo teigiamų jausmų, kad jaustis blogai yra geras jausmas. Bandymas padaryti kuo daugiau, konkuruoti, nuolat bėgti yra sunkus ir varginantis darbas. Knygoje Danielle LaPorte rašo, kad tik žinodamos, kokio esminio jausmo (core desire) siekiame, tampame ne aukomis, o gyvenimo kūrėjomis. Turiu pripažinti, kad tai tikrai veikia.

Tikslų siekimo procesą apvertus aukštyn kojom — pirma jausmas, o po to tikslas — pažinsime lengvesnį (moterišką) būdą jaustis/gyventi gerai. Užuot siekusios tikslus sunkesniu keliu, eikime tiesiai į jausmą ir darykite (jauskime) tai, kas mums yra svarbu.  

Kaip noriu jaustis, kai pabundu ryte? Kaip noriu jaustis, kai važiuoju į darbą? Kaip noriu jaustis, kai  žiūriu į savo nuotrauką? Kaip noriu jaustis, kai geriu kavą? Kaip aš noriu jaustis, kai einu gatve?

3 žingsniai, kurie padės sujungti tikslus ir širdį

1 žingsnis. Svajok ir užrašyk.    

Susikurk jaukią aplinką: žvakės, smilkalai, maloni muzika padės atsipalaiduoti ir užrašyti savo jausmus/tikslus. Penkiose srityse (gyvenimas, kūnas, kūrybiškumas, santykiai, dvasingumas) atsakyk į šiuos klausimus: ką a noriu daryti, turėti ir patirti ir kaip noriu jaustis kiekvienoje iš šių sričių?

Gyvenimo būdas ir finansai (karjera, pinigai, darbas, namai, stilius, erdvė, kelionės, dovanos).

Ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Capture

Kūnas ir sveikata (sveikata, sportas, maistas, miegas, poilsis, psichinė sveikata, seksualumas, jautrumas).

Ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Capture

Kūrybiškumas ir mokymasis (artistiškumas, saviraiška, pomėgiai, švietimas).

Ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Capture

Santykiai ir bendruomenė (romantiški jausmai, draugystė, šeima, bendradarbiavimas, bendruomenė).

Kaip noriu jaustis,ką noriu daryti, turėti, patirti?

Capture

Dvasingumas (siela, vidinė aš, tiesa, tikėjimas, intuicija).

Ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Capture

2 žingsnis. Išsirink penkis esminius jausmus (core desires).

Kiekvieną skiltį atidžiai perskaityk, papildyk, ištrink ar koreguok ir rask vieną žodį, kuris šiuo metu rezonuoja su tavo širdimi (troškimu) labiausiai.

Pvz., mano pasirinkimas:

• ESSENCE & SPIRITUALITY — connected

• CREATIVITY & LEARNING — joy

• LIVELIHOOD & LIFESTYLE — abundance

• RELATIONSHIP & SOCIETY — meilė

• BODY & WELLNESS — pilna geros energijos

Eliminuok viską kas netinką. Kiekvienoje srityje rask tau tinkamus žodžius, išsirink vieną, kuriam skirsi visą savo dėmesį. Svarbu, kad žodis eitų iš širdies. Tai neturėtų būti, pvz., noriu jaustis gerbiama, todėl norėčiau, kad visi mano kolegos mane gerbtų. Užuot stengusis kontroliuoti kitus, vidinis potyris turėtų būti: ką aš šiandiena galėčiau  padaryti, kad pajusčiau pagarbą?

3 žingsnis. Sudaryk troškimų žemėlapį.

Kai jau turi 3-5 savo esminius jausmus, užrašyk atsakymus į klausimus:  

• diena. Ką aš šiandiena darysiu, kad pajusčiau.. (įrašyk savo jausmą, pvz. meilę, energiją, gusą ir t.t.).

• 3 mėnesiai. Ką aš padarysiu per ateinančius tris mėnesius, kad jausčiau savo esminius jausmus?

• metai. Kokie turėtų būti mano metų tikslai, kad galėčiau jausti šiuos jausmus?

Štai ir turi savo troškimų žemėlapį, kuris padės sujungti tikslus ir širdį. Nepamiršk nuolat savęs paklausti, ką aš galėčiau padaryti šiandiena, kad patirčiau savo jausmus.

Vieni savo jausmus išgrynina per savaitgalį, kitiems prireikia kelerių metų. Nėra svarbu tai padaryti kuo greičiau, svarbiausia yra rasti troškimą, kuris Tave įkvepia veikti.

Gyvenimas tai jausmas, o ne pasiektas tikslas. 

Komentaruose žemiau, pasidalyk, kaip Tau pavyksta siekti savo tikslų? Kaip Tu manai, kokio jausmo iš tikrųjų sieki?

 

Siunčiu daug meilės,

Diana  
P.S. Ačiū Tau labai, kad skaitai šį tinklaraštį ir daliniesi savo mintimis komentaruose. Jei patiko straipsnis, perdovanok jį draugei.

email
Author

Labas, esu Diana Lietuvininkė ir aš tikiu... Aš tikiu, kad visos mes turime neapsakomai didelę vidinę jėgą pasiekti tai, ko trokštame. Aš tikiu, kad esame vertos visa, kas geriausia. Aš tikiu, kad Tu turi talentų, kurių laukia pasaulis. Man labai patinka saulėtos dienos ir Bob Marley muzika. Jei aš nerašau, tai greičiausiai vaikštinėju Neries pakrante ar šoku namuose. Aš tikiu tuo, ką darau, nes aš tikiu Tavimi...

Comments are closed.