Nejaukios tylos baimė, nežinojimas ko paklausti  paprasčiausiam pokalbiui pradėti – tai tikriausiai žinoma kiekvienam, dalyvavusiam mažai pažįstamų ar visai nepažįstamų žmonių susibūrime. Taip, tai nutinka ne tik introvertams!

Prieš keletą savaičių dalyvavau renginyje, kuriame pažinojau vaikus, bet ne tėvus. Kadangi kartu planavome praleisti pusdienį, teko bendrauti, nes pabėgti nebuvo galima. Mokydamasi koučingo technikų supratau, kad netikėti ir kūrybiški klausimai gali pakeisti ne tik mūsų įsitikinimus apie kito žmogaus pasaulį, bet praturtinti mus pačius.

Kiekvienas sutiktas žmogus mūsų gyvenime turi ką papasakoti, tereikia nuoširdžiai domėtis pašnekovu, užduoti atvirus klausimus ir būti savimi.

Pamenu skaičiau patarimus introvertams, kaip bendrauti vakarėlyje, kuriame nieko nepažįsti. Straipsnyje autorius  pasidalino, mano manymu, genialiu planu: tam, kad jaustis gerai renginyje tereikia trumpai pasikalbėti su trimis asmenimis: su vakaro šeimininku (savaime suprantama, tai mandagumas), su linksmiausiu vakaro dalyviu (jis pažįsta visus šioje erdvėje, papasakos linksmų istorijų ir galbūt supažindins tave su kitais) bei su pačiu nedrąsiausiu (panašiu į tave). Šiais patarimais neretai vadovaujuosi ir aš pati.

Žmonėms patinka kalbėti apie save, todėl po to, kai išsisemia mintys apie orą, sportą, hobį ar knygas galima užduoti ir įdomesnius klausimus, kurie small talk pavers linksmu nuotykiu.  Taigi, pradėkim.

Įdomūs ir netikėti klausimam small talk pokalbiui:

 1. Jei turėtum super galių, ką pakeistum šiame renginyje (vakarėlyje)?
 2. Jei rastum džiną butelyje, ko paprašytum?
 3. Kas tavo manymu yra laimė? Ar šiuo metu jautiesi laimingas?
 4. Ką darytum jei ryt laimėtum loterijoje?
 5. Jei atsirastum negyvenamoje saloje, kokį žmogų su savimi pasiimtum?
 6. Jei būtų kuriamas filmas apie tavo gyvenimą, kokie aktoriai jame vaidintų? Koks būtų žanras?
 7. Kas tave labiausiai domina ir įkvepia šiuo metu?
 8. Ar tavo diena buvo tokia pat puiki kaip ir mano?
 9. Koks geriausias dalykas tau nutiko per pastaruosius metus?
 10. Kokius 3 netikėčiausius (įdomiausius) dalykus turėčiau žinoti apie tave?
 11. Kokia tavo istorija?
 12. Jei čia nusileistų ateivių laivas ir ateiviai norėtų sužinoti, kokie yra geriausi filmai/patiekalai Lietuvoje, ką jiems atsakytum?
 13. Jei galėtum pasinaudoti laiko mašina, į kokį laikotarpį skristum?
 14. Ar turi vaikystės svajonę, kurios taip ir neišdrįsai įgyvendinti, bet norėtum?
 15. Ko paprašytum Kalėdų senelio?
 16. Koks keisčiausias komplimentas, kurį esi gavęs?

Kviečiu minutėlę sustoti ir pagalvoti, kaip Tu atsakytum į aukščiau pateiktus klausimus. Mūsų patrauklumas ir asmenybės žavesys slypi gebėjime ne tik bėgti ir siekti naujų tikslų, bet ir svajoti.

Šiltai,

email
Author

Labas, esu Diana Lietuvininkė ir aš tikiu... Aš tikiu, kad visos mes turime neapsakomai didelę vidinę jėgą pasiekti tai, ko trokštame. Aš tikiu, kad esame vertos visa, kas geriausia. Aš tikiu, kad Tu turi talentų, kurių laukia pasaulis. Man labai patinka saulėtos dienos ir Bob Marley muzika. Jei aš nerašau, tai greičiausiai vaikštinėju Neries pakrante ar šoku namuose. Aš tikiu tuo, ką darau, nes aš tikiu Tavimi...

Comments are closed.